Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі, хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його, нездатен переживати високі патріотичні почуття.

 В. Сухомлинський.

Проблема патріотичного виховання виникла давно. В основі її вирішення є відродження національної культури, фундаментом якої являються усталені народні традиції та звичаї, що вироблені народом впродовж усього історико-культурного розвитку.

          Українці свою духовну культуру почали творити далеко до  християнського періоду на Україні. Про нас кажуть: „Що край – то звичай”.

Зараз надворі третє тисячоліття, складний суперечливий час, коли у молодих батьків наших вихованців втрачається національна самосвідомість, інтерес та повага до національної культури, історії свого народу, мови.

          Тому, однією з найважливіших педагогічних задач, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднуються ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), національні, державні свята.

Найсприятливішим для початку систематичного патріотичного виховання є середній та старший дошкільний вік, коли особливо активізується інтерес дитини до соціального світу, суспільних явищ.

Тому завдання педагогів разом з батьками формувати любов, приязнь до рідного дому, бажання берегти його, робити кращим. Важливо, щоб у дитини в сім’ї були свої обов’язки, щоб її не звільняли через малі роки від спільної праці, - це сприяє зміцненню „почуття сім’ї”.

Дошкільний заклад повинен стати другим рідним домом, в якому б дитина себе добре почувала.

Для того, щоб дошкільний заклад допомагав вихованню патріотичних почуттів, життя дітей в ньому повинно бути насиченим, цікавим, таким, щоб запам’яталося надовго, стало системою радісних дитячих спогадів.

Дуже важливо, щоб дитина полюбила свій дитячий садок. Відбувається це тоді, коли вихователі з повагою ставляться до кожної дитини, знають її найкращі риси і сприяють їх розвитку у процесі ігор, свят, цікавих занять.

Діти також повинні знати на якій вулиці знаходиться їх дитячий садок, як і чому вона так називається, що знаходиться поряд із дитячим садком.

 

 

План заходів з національно-патріотичного виховання дошкільників в

ДНЗ «Дзвіночок» на 2019 рік

Заходи

Термін

Відповідальний

1

Проведення тематичного тижня «Я все люблю в своїм краю»

14.01 – 18.01

Музичний керівник, вихователь групи

2

Тематичні заняття на тему: «Моє рідне село, для мене ти найкраще»

Січень

Вихователь

3

Семінар на тему: «Впроваджуємо патріотичне виховання в освітньо-виховну роботу»

Січень

Завідувачка, вихователь

4

Проведення розваги на тему: «Ми маленькі козачата»

Жовтень

Музичний керівник, вихователь

5

Поповнення інформації на сайті ДНЗ «Національно- патріотичне виховання»

Протягом року

Завідувачка

6

Проведення свята Миколая, Новорічних та Різдвяних свят, Великодня, Стрітення

Грудень-Січень

Музичний керівник, вихователь

7

Консультації для батьків на тему: «Виховання патріотичних почуттів у дошкільників»

Лютий

Вихователь

8

Проведення заходів з нагоди дня народження Т.Г. Шевченка

Березень

Музичний керівник, вихователь

9

Виставка дитячих робіт на тему: «Великодні писанки»

Квітень

Вихователь

10

Тематичні екскурсії дітей до природних об̕єктів та пам’ятних місць міста

Травень-Серпень

Вихователь

11

Виставка дитячих малюнків на тему: «Мій рідний край»

Червень-Серпень

Вихователь

12

Тематичні заняття з національно-патріотичного виховання

Протягом року, щомісяця

Вихователь